KONST / Litografier / Färglitografi 13767142
*
nr 1376 7142
Sivert Rapp
(1922-1989), Sverige
Färglitografi, Svampplockare. Signerad, PT, Motivet: 35x27 cm, yttermått inklusive ram: 46x36 cm
Sivert Rapp, svensk skulptör och målare född 1922, död 1989.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 februari 2021
kl 18:34:17
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/2 00:19:28
1
200 kr
1/2 17:20:50
2
200 kr
1/2 17:20:50
1
200 kr (Budbetjänt)
1/2 17:20:58
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad sivert rapp svampplockare svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6349 Färglitografi
3 st, Stig Fyring (1934-2015), Sverige. Son, ytter..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
12 jan kl 18:57
-
6380 Färglitografi
ankare. Signerad, numrerad ea. Färglitografi, bild..//
Auktionen avslutas
om en vecka
12 jan kl 19:16
-
6486 Färglitografi
Astri Bergman-Taube (1898-1980), Sverige. Signerad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
12 jan kl 18:54
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
om en vecka
12 jan kl 19:32
-
6449 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
12 jan kl 18:38
-
6690 Färglitografi
Ebba Kristina Wingårdh (f. 1962), Sverige. "De va ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
12 jan kl 18:49
*
Sivert Rapp
Sivert Rapp, svensk skulptör och målare född 1922, död 1989.
Läs om budbetjänten
nr 1376 7142
Sivert Rapp
(1922-1989), Sverige
Färglitografi, Svampplockare. Signerad, PT, Motivet: 35x27 cm, yttermått inklusive ram: 46x36 cm
Sivert Rapp, svensk skulptör och målare född 1922, död 1989.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 250 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 1 februari 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 1/2 00:19:28 | 1 | 200 kr |
| 1/2 17:20:50 | 2 | 200 kr |
| 1/2 17:20:50 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
| 1/2 17:20:58 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad sivert rapp svampplockare svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6349 Färglitografi
3 st, Stig Fyring (1934-2015), Sverige. Son, ytter..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
12 jan kl 18:57 -
6380 Färglitografi
ankare. Signerad, numrerad ea. Färglitografi, bild..//
Auktionen avslutas
om en vecka
12 jan kl 19:16 -
6486 Färglitografi
Astri Bergman-Taube (1898-1980), Sverige. Signerad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
12 jan kl 18:54
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
om en vecka
12 jan kl 19:32 -
6449 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
12 jan kl 18:38 -
6690 Färglitografi
Ebba Kristina Wingårdh (f. 1962), Sverige. "De va ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
12 jan kl 18:49



